ארבעת הברונקוסים – סיפורה של התרסקות האוטובוס הטרגית שהרגה ארבעה שחקני הוקי

/
/
/
421 Views

זה שלח דממה מחרישת אוזניים בכל עולם ההוקי ומחוצה לו.

ב-30 בדצמבר 1986 בשעה 15:45 קרה הבלתי מתקבל על הדעת. יומיים לאחר חופשת חג המולד, ה-Western Hockey League Swift Current Broncos יצאו לנסיעה של שעתיים וחצי לרג'ינה, ססקצ'ואן, כאשר האוטובוס שלהם בבעלות הקבוצה, Western Flyer משנת 1968, החליק מהמעבר העילי, פגע בשלט. ואז החליק תחילה במורד חרטום הסוללה. הוא עף כ-50 רגל באוויר, נחת על צידו כשהחליק לעצירה.

ארבעה שחקנים מתו: סקוט קרוגר, טרנט קרסה, ברנט ראף וכריס מאנטיקה.

הסצנה הייתה כאוטית. התעלה הייתה זרועה שקי שינה, שמיכות, כריות וחפצים אישיים. שני אמבולנסים נסעו הלוך ושוב לבית החולים Swift Current Union, ונהגים חולפים סומנו על ידי המשטרה כדי לסייע בהעברת הפצועים הפחות קשה לקבלת טיפול רפואי.

יום קודם, הטמפרטורות היו חמות בצורה בלתי עונתית – מזג אוויר כמעט עם חולצות טריקו, אבל הייתה ייעוץ מזג אוויר בתוקף בזמן ההתרסקות – תנאי קור וסופות שלגים. המאמן הקבוע של המועדון, גורד האן, היה בוויניפג עם Team Western, תוכנית סקאוטינג טרום אולימפית עם השחקן דן למברט. ריאן מקגיל גם החמיץ את הטיול בגלל התקף עם דלקת שקדים.

התכנון היה שהאוטובוס יהיה עמוס ומוכן לנסיעה עד השעה 15:00 על מנת להגיע למשטח ההחלקה ברג'ינה עד השעה 6:45. עם זאת, סקוטי קרוגר שכח את בגדי השמלה שלו ונצטווה ללכת הביתה לקחת אותם. (השחקנים נסעו לעתים קרובות בבגדים נוחים ואז החליפו באוטובוס כשהם הגיעו ליעדם.)

האוטובוס עצמו היה כנראה זקוק לתיקון. עדיין היה בו הירוק והכחול הישן מתי שהוא שירת את צוות לית'ברידג', אלברטה. לא היה שירותים על הסיפון, חלק מהחלונות הודבקו זה לזה, ובמושבים היו קרעים וכתמים רבים.

דייב ארצ'יבלד (שנוקה מכל רשלנות) בדיוק משך את האוטובוס לפנייה למעבר העילי לכביש המהיר, כשהוא פגע בכתם של קרח שחור. לאחר מכן, בתוך האוטובוס הייתה סצנה מתוך סרט אימה.

אחד השחקנים, לבוש במכנסיים קצרים, חולצת טריקו וללא נעליים, הודח והתעורר על גבי שחקן אחר. האוטובוס עמד על צידו. בחיפוש אחר נעליו, הוא חזר למקום שבו ישב, הרים מושב שנתלש וראה את רגליו של חבר לקבוצה, שפלג גופו נקבר מתחת לאוטובוס. לאחר מכן הוא גילה שחקן נוסף, שפלג גופו העליון הוצמד פנימה עם רגליו מתחת לאוטובוס – זרועותיו מושטות לעזרה כשהוא מת מולו.

קרוגר וקרסה שיחקו על אותו קו, היו לוקרים צמודים, היו חברים ותמיד ביחד. הם נמצאו במרחק של שני מטרים זה מזה. באותו זמן, שניהם היו שוויוניים במקום השני בהישג הקבוצתי, אחרי ג'ו סאקיץ'.

סאקיץ' יצא מהאוטובוס בטיפוס דרך השמשה הקדמית המנופצת.

"ישבתי בקדמת האוטובוס. שלדון קנדי ​​ואני כנראה דיברנו על חופשת חג המולד שהרגע עברנו".

ארבעת השחקנים שיחקו משחק קלפים בחלק האחורי של האוטובוס. חוקר מקרי המוות אמר שהם מתו מטראומה לחוט השדרה.

משחק רג'ינה בוטל, וכך גם שלושה נוספים.

"זה היה באמצע השנה, אז היה קשה לחזור לעונה", מוסיף סקיץ'. "זה היה קשה – המשחק הראשון אחורה. בעונה שאחרי עשינו טוב מאוד. אני חושב שסיימנו שניים או שלישיים והודחנו בסיבוב השני.

"זה קירב עוד יותר את כל העיר. כולם, מהיום הראשון, היו כל כך טובים לכל השחקנים. זו הייתה השנה הראשונה שלנו שם. הם ניסו לגרום לנו להרגיש בבית. גם אחרי זה הם התאחדו עוד יותר. "

טקס הזיכרון

קרוב ל-4,000 השתתפו בשירות שנערך במרכז האזרחי של Swift Current Centennial ב-4 בינואר 1987. כל חטיבה וצוות WHL היו מיוצגים על ידי שחקנים ופקידים. כל שחקן נקבר בעיר הולדתו.

למרבה הצער, דודם של הזוג קרוגר, הרמן קרוגר (67), לקה בהתקף לב קטלני בדרך להלוויה.

התוצאות

בשתי העונות הבאות, הברונקוס קבעו מספר שיאי קבוצות וליגה וזכו בגביע הזיכרון בשנים 1988-89.

לדברי אחד ההורים, לא היה ביטוח ולא עזרה נפשית.

להרבה שחקנים היה תקופה קשה. חלקם הפכו לפזיזים והשתוללו בעיר, עזבו את ההוקי, היו מדוכאים או דיכאו את רגשותיהם. כולם נשארים רדופים על ידי החוויה.

ג'ו סאקיץ' שמר את זה לעצמו. הוא כמעט ולא ידבר על זה. "הדבר הטוב ביותר היה במהלך האימונים והמשחקים – זה היה הזמן הטוב ביותר לברוח. פשוט התמקדת בהוקי.

"זו הייתה הפעם הראשונה שקרתה טרגדיה בחיי. סוג של מציאות משתלבת. אתה קצת יותר זהיר בדברים שאתה מחליט לעשות. אתה שוקל את האפשרויות, אני מניח".

תקרית זו הייתה ההתרסקות הקטלנית הראשונה בתולדות ה-WHL אך לא השיחה הקרובה הראשונה. גשם קפוא גרם להתרסקות האוטובוס של קמלופס צ'יפים באמצע שנות ה-70 ולאוטובוס של ויקטוריה קוגרס להתגלגל ליד בוטה, מונטנה בשנת 1980. אוטובוס נוסף שהוביל קבוצה של עובדי רכבת קנדיים באוקיינוס ​​השקט התרסק וגבה 22 הרוגים ליד Swift Current רק שישה שנים לפני התרסקות ברונקו.

למרבה המזל, כיום, צוותים נוהגים בזהירות רבה יותר. מנהל יחסי הציבור של קלגרי היטמן ואיש המחזה בראד קורל דיבר על כך עם כמה נהגים. "משקל האוטובוס כמעט עלה עד לנקודה שבה זה כמעט בלתי אפשרי עבורו להחליק מהכביש המהיר. אני מניח שבאופן שבו הוא מעוצב ובנוי, הוא פשוט חובק את הכביש המהיר".

צוותים, על פי רוב, צ'רטרים. מבין הקבוצות הבודדות שבבעלותם אוטובוסים, הם דגמים חדשים יותר – 2000 פלוס ומשופצים.

מאז תקרית הברונקו, ליגת ההוקי המערבית שמה דגש חזק על בטיחות. "אם הדרך לא טובה, משחקים מבוטלים", מוסיף קרל. "כבר לא חייבים לדשדש בשלג. קבוצות מוכנות יותר לבטל משחקים".

קורבנות ההתרסקות

#9 סקוט קרוגר: סנטר, נולד ב-31 במרץ 1967 בסוויפט קרנט, ססקצ'ואן… שיחק שנה אחת עם הנסיך אלברט ריידרס… ב-36 משחקים, כבש 19 שערים, 37 בישולים עבור 56 נקודות ו-32 דקות עונשין

# 11 ברנט ראף: אגף שמאל, נולד ב-17 בפברואר 1970 בוורבורג, אלברטה… עונת הרוקי, ב-33 משחקים, כבש שלושה שערים, שלושה אסיסטים לשש נקודות ושתי דקות עונשין… אולי היה הכדור הכי טוב לעבר חוזה פרו

# 22 כריס Mantyka: אגף שמאל, נולד ב-9 בנובמבר 1967 בססקטון, ססקצ'ואן… עונת רוקי, שלושה שערים, שני בישולים לחמש נקודות ו-101 דקות עונשין… היה עם שיא הפנדלים של ליגת ההוקי הצעירה של ססקצ'ואן במשך 502 דקות. .. בדיוק חזר מהשעיה של 3 משחקים

# 8 טרנט קרסה: אגף שמאל, נולד ב-1 באפריל 1967 בקינדרסלי, ססקצ'ואן… היה מאורס להינשא, שיחק בייסבול ברמה של כוכבים עבור האינדיאנים Swift Current… שנה ראשונה עם Swift Current אבל שנייה ב-WHL, ב 30 משחקים, כבש 28 שערים, 28 אסיסטים ל-56 נקודות ו-27 דקות עונשיןSource by Debbie Elicksen

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.blogthenticity.com All Rights Reserved