הדימויים הגותיים של באטמן

/
/
/
280 Views

הגותי-אבי הקומיקס.

דמותו של באטמן היא נוכחות אפלה ומהורהרת. הוא לא לובש את הלבוש העליז של סופרמן וחסר לו את הסרקזם הקליל של ספיידרמן. הוא דמות הרבה יותר מורכבת.

מתוך כל גיבורי העל המקוריים של פעם רק לבאטמן יש את כל התמונות, האווירה, הדמויות וההגדרות הנכונות כדי להיחשב כגותי אמיתי. היו כמה אלמנטים הקשורים לכמה מלוחמי הפשע האחרים בעלי נטייה גותית; ל'Ghost Rider', 'The Phantom' ואפילו ל'The Spirit' של וויל אייזנר היו תכונות מסוימות אבל באטמן הוא הכי קרוב להיות 'גותי' באמת.

איפה שיש עטלפים יש גותי.

ביולי 1982, בסוהו, לונדון, מועדון הלילה הגותי הראשון פתח את שעריו לצעירים בלבוש כהה ומשוח פצ'ולי. מבקרים קבועים במועדון כללו אנשים כמו Siouxsie Sioux, Steve Severin, Robert Smith ו- Nick Cave. המועדון נקרא 'מערת העטלפים'.

אוקיי, אז לא רק באטמן עזר להשפיע על כל זה. תחשוב על אדגר אלן פו, בראם סטוקר, ואמפירה ואפילו איבון דה קרלו מ'המינסטרים'. אבל האם זה לא קצת צירוף מקרים שמועדון הלילה נקרא על שם הבילוי האמיתי של באטמן? (כביכול…)

ארץ פלאות אפלה ומסתורית.

ואז יש את העיר שהיא רקע כל כך אינטגרלי של רוב סיפורי באטמן; – 'גות'אם'.

כפי שהשם מרמז, זהו מקום חשוך שכולו סמטאות צללים ואויבים מרושעים ומטורפים.

מקום שבו בורות הביוב אדים וה'אביר האפל' מפטרל בדממה, מהסס רק בין הצללים והערפל.

התחפושת של באטמן היא גותית טהורה. זה השתנה בעדינות במהלך השנים והפך להיות אפילו יותר. את השכמייה דמוית העטלף ואת המסכה עם האוזניים המחודדות יכלו די בקלות לאמץ סולן להקה גותית בלי שום בעיה מצד המעריצים. לעתים קרובות ניתן לראות אפילו את סמל העטלף מעוטר על חולצות טריקו שחורות שלבשו אפילו הגותים הקשוחים ביותר.

באטמן א-לה גות' מגיע למיינסטרים.

ב-1989 טים ברטון (במאי עם השפעות גותיות בוטה שנראו בעבר בסרטים כמו 'ביטלג'וס') הוציא את הגרסה הקולנועית שלו ל'באטמן'. זו הייתה התוספת האפלה ביותר לזכיינית באטמן עד כה והיא נפלה בסערה. ב-1992 הוא הוציא את "Batman Returns" שלקח את התחושה הגותית כמה צעדים קדימה. הפרטיטורה הראשית של הסרט אף בוצעה על ידי האגדות הגותיות 'Siouxsie and the Banshees'. בין שני סרטי באטמן הוא גם יצר את יצירת המופת 'Edward Scissorhands' עם ג'וני דפ מאוד גותי בתור הגיבור.

מאז תעשיית באטמן המשיכה להתפלש באפלה עם עוד כמה תוספות בסגנון גותי לשורת הסרטים. המהדורה האחרונה, 'האביר האפל', עוררה סערה לא קטנה עם האווירה האפלה והמגררת שלו. 'האם הסרט הזה לילדים או למבוגרים?' שאלה את התקשורת.

אז הרבה לפני 'מוות' של ניל גיימן כבר היה גיבור גותי. ולפני 'דוני דארקו' ודומיו עולם הקולנוע כבר לבש את הטי-שירט… ועליה היה סמל.Source by Mik R Smith

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.blogthenticity.com All Rights Reserved