הדרך היחידה שנותרה לבחור הקטן להתעשר בעסקי המסעדות

/
/
/
476 Views

כדי להרוויח כסף בעסקי המסעדנות, בעלי מסעדות צריכים להיות בעלי יתרון תחרותי. אם עבודה קשה לבדה הייתה עושה את זה, רוב בעלי המסעדות כבר היו עשירים.

ישנם רק שני יתרונות תחרותיים אמיתיים וברי קיימא שיכולים להיות לכל אחד בעסקי המסעדנות.

בעלי מסעדות לא יכולים לקבל את השף הטוב ביותר או המיקום הטוב ביותר או התפריט הטוב ביותר או המחירים הזולים ביותר – לפחות, לא להרבה זמן. השפים יכולים לקבל הצעה טובה יותר, סלילת כבישים, פרויקטים של בנייה ושינויי אוכלוסיה הופכים מיקומים מעולים למקומות כאלה. ניתן להחליק מתכונים מעולים ואף לשפר אותם. וכמובן, לנסות להשיג את המחירים הנמוכים ביותר היא לא הדרך ללכת.

שני היתרונות התחרותיים האמיתיים והמתמשכים היחידים שיכולים להיות לכל בעל מסעדה הם — חדשנות ושיווק.

ריי קרוק ידע את החשיבות של חדשנות כשאמר, "מקדונלד'ס יכולה לחדש מהר יותר ממה שהמתחרים יכולים להעתיק.

פיטר דרוקר (סופר הניהול והגורו הגדול בכל הזמנים) אמר, "חדשנות היא היתרון התחרותי המתמשך היחיד שיכול להיות לכל אחד אי פעם בכל עסק."

צודק – "שיווק" הוא רק חלק משנה של "חדשנות".

יישום טכניקות שיווק ייחודיות הוא חלק מרכזי בחדשנות מכיוון ש-

שיווק הוא הדבר היחיד שמייצר רווח למסעדה. כל השאר זה הוצאה.

שיווק (כאשר נעשה נכון) הוא ההשקעה הטובה ביותר שכל בעל מסעדה יכול לעשות אי פעם. בבורסה או בנדל"ן מישהו יכול לקוות להחזר של 5% או אולי אפילו 20% על השקעתו. אבל בשיווק, השקעה של 100 דולר בקידום (מודעות, דיוור ישיר, הודעות לעיתונות וכו') יכולה להכניס 1,000 דולר לרווח ולפעמים הרבה יותר.

לדוגמה, שינוי של מילים בודדות בכותרת יכול להניב פי שניים עד פי 10 יותר רווח מאותה מודעה. והעלות היחידה לבצע את השינוי תהיה הזמן שנדרש לבעל המסעדה ללמוד איך לכתוב כותרות. איזה סוג של החזר על השקעה זה?

בעל המסעדה הממוצע חושב שתפקידו הוא "לנהל את המסעדה שלו". אין לו זמן לשווק את המסעדה שלו – או אפילו ללמוד איך לשווק מסעדה. אולי בגלל זה הוא ממוצע.

בעל מסעדה לא יכול להרוויח 100,000 דולר בשנה מעבודה של 10 דולר ושעה. תפקידו של בעל מסעדה צריך להיות לשווק, לחדש ולקדם את המסעדה שלו.

תוכנית שיווק המסעדות עבור מסעדות רבות מבוססת על כל מה שמוכר המודעות האחרון מקדם. כשזה מגיע לשיווק, בעלי מסעדות רבים פשוט מעתיקים את מה שהבנים הגדולים עושים. זה יכול להמיט אסון על כמעט כל מסעדה עצמאית.

רוב בעלי המסעדות עובדים שעות רבות, אך לא נדרשות שעות רבות לשווק, לחדש ולקדם מסעדה.

תסתכל על זה ככה. בעל מסעדה ששולט בחדשנות ובשיווק יכול להחליף מסעדות עם כל בעל מסעדה בעיר. שיהיה לו את המיקום, התפריט, השף והצוות ובעוד שנה לבעל המסעדה שיודע לשווק ולחדש תהיה המסעדה הרווחית ביותר.

למד להפסיק לרדוף אחרי היתרונות התחרותיים כביכול שהם קצרי מועד ואינם ברי קיימא. התרכז בחדשנות ושיווק וצפה ברווחי המסעדה שלך מרקיעים שחקים.

ג'רי מינצ'י, עורך

http://www.MarketingYourRestaurant.com

# # #

ניתנת בזאת הרשאה להדפיס מחדש מאמר זה כל עוד ניתן קרדיט מתאים כולל קישור חזרה לאתר המוצג ב"ביוגרפיה של המחבר למטה".Source by Jerry Minchey

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.blogthenticity.com All Rights Reserved