הסיירה הצפונית: ארץ הפלומות

/
/
/
432 Views

המטיילים של היום מוצאים את היער הלאומי של פלומס וסביבתו מפוצצים בדיג, טיולים וזיכרונות מתקופת הבהלה לזהב.

כל סיירות הדרום בקליפורניה ידועות הודות לאוצרות כמו הפארק הלאומי יוסמיטי, לקצה הצפוני של הרכס המפורסם הזה יש גם הרבה מה להציע. צפון קליפורניה ומקביליהם מעבר לגבול בנבאדה מוצאים את זה אטרקטיבי במיוחד. ואיפה בדיוק הקצה הצפוני של הטווח הזה באורך 400 מייל? כנראה המילים שאומרות את זה הכי טוב הן היער הלאומי פלומס.

היער הלאומי הזה בן מיליון דונם, שגובהו נע בין 1000 רגל ל-8372 רגל, מקיף גם כמעט את כל הניקוז של נהר הנוצה. התרוממות הסיירה והשחיקה מנהר הנוצות הובילו לנוף הררי, חצוב עמוק. גיאולוגים מאמינים שהנהר נשחק דרך הסיירה כדי לתבוע לעצמו את הנחלים בצד המזרחי.

החלק הקל ביותר של הפלומס להגיע אליו הוא שכנו של היער לאורך נהר הנוצה, אזור הפנאי של מדינת אגם אורוביל, 75 מייל צפונית לסקרמנטו. מאורוביל, לאורך הכביש המהיר 70, אתה יכול להגיע למרכז המבקרים על ידי נסיעה מזרחה על כביש 160 ושמאלה עד סוף כביש קלי רידג'. יש בו אולם קולנוע קטן ותערוכות נרחבות המכסות את ההיסטוריה הטבעית והתרבותית של אזור גבעות סיירה שמסביבו ועל הסכר.

אתה יכול לגלות שסכר אורוביל הוא סכר רב תכליתי של פרויקט המים של המדינה המופעל על ידי מחלקת משאבי המים של קליפורניה, שהוא הסכר הגבוה ביותר ואחד מסכרי העפר הגדולים בארצות הברית, בגובה 770 רגל. זה יותר מ-80 מיליון מטרים מעוקבים של חומר מורכב מליבה פנימית של חימר בלתי חדיר מוקף בזנב שנשאר מחפירת הזהב של תחילת המאה ה-20 לאורך נהר הנוצה. זה מספיק חומר כדי לבנות כביש מהיר דו-נתיבי סביב כדור הארץ.

גולת הכותרת של מרכז המבקרים היא מגדל התצפית שלו בגובה 47 מטר, המעניק לך תצפית מרהיבה על האגם, הסכר והגבעות שמסביב, ומצביע על ציוני הדרך העיקריים עם שלטים פרשניים. במרכז יש גם שביל טבע בהדרכה עצמית.

שביל טבע נוסף מתמקד בשימושים ההודיים של צמחים מקומיים במתחם הקמפינג הסמוך לופר קריק (ללא חיבורים). ב-Bidwell Canyon Campground (עם חיבורים) ממש במורד הגבעה ממרכז המבקרים, RVers יכולים ליהנות ממסלול נוסף. בכל מגרשי הקמפינג, שומרי הפארקים של המדינה עורכים תוכניות מדורות ערב מיוני עד ספטמבר בימי רביעי וסופי שבוע. לופר קריק סגור במהלך חודשי החורף אבל קניון בידוול פתוח כל השנה. מרינת Bidwell Canyon, (801 Bidwell Canyon Rd, Oroville, CA 95966) מציעה שירותים רבים לשייטים, כמו גם את רמפת השיגור של סירות בת שבעה נתיבים. התקשר למספר 530-589-9175 לקבלת מידע.

אם אתה שייט, אולי תחנה באחד מ-109 אתרי הסירה הפרימיטיביים של האזור על האגם. בדרכך החוצה לכל אחד מאתרי הקמפינג בסירות, נסה את מזלך לתפוס קשת בענן ופורל חום גרמני, בס או כסף וסלמון קוקאני או לגרור גולש מים עם תרנגול לכמה הקפות. הזמנות עבור מגרש הקמפינג והסירה באתרים יתקבלו מ-27 באפריל עד 3 בספטמבר. למידע פנו לאזור הפנאי של מדינת לייק אורוביל, 917 Kelly Ridge Road, Oroville, קליפורניה 95966 (530) 538-2219, גם Northern Buttes District HQ, 400 Glen Dr., Oroville, CA 95966 (530)538-2200.

אולי תרצו גם לבקר בכמה אטרקציות אחרות בחלק הדרום מערבי של היער הלאומי פלומס. כדי להגיע לאזור הנופי הלאומי Feather Falls ממרכז המבקרים של Oroville, קחו את Kelly Ridge Road חזרה לכביש המהיר 162 לכיוון מזרח, ואז פנו ימינה ב-Forbestown Road, ואז שמאלה ב-Lumpkin Road לכיוון הכפר Feather Falls. רגע לפני ההגעה לכפר, תראו דרך עפר הפונה שמאלה לראש השביל.

אזור הנופים הלאומי של 15,000 דונם Feather Falls National Scenic כולל חלקים מהמזלג האמצעי הפראי והנופי של נהר הנוצה ושלושה מיובליו, כולל נהר הפול. האזור כולל כיפות גרניט ענקיות וקניונים חתוכים עמוק, אבל מפלי הנוצה, המפל השישי בגובהו ביבשת ארצות הברית הוא האטרקציה העיקרית. הוא צולל 640 רגל מעל צוק גרניט צלול. שביל נופש לאומי, נקי משלג רוב ימות השנה, מוביל 3-1/2 קילומטרים למרפסת תצפית בנויה איתן המספקת את נקודת התצפית הטובה ביותר ממנה ניתן לצפות במים הרועמים. למעשה, מנקודת התצפית אפשר להמשיך בשביל עד למפל עצמו. כ-1/4 מייל מהמפלים, מספר אתרי קמפינג עם תרמילים ממוקמים לאורך נהר הפול.

גם ממרכז המבקרים של אורוביל, על ידי כביש 162 וכביש פורבסטאון, תוכלו לפנות לפורבסטאון, ואז להמשיך לכביש המהיר "T". פנו שמאלה לכיוון העיירה צ'אלנג', שם תמצאו תחנת ריינג'רים של שירות היערות של ארה"ב, והמשיכו ל-La Porte ולאזור הפנאי הקטן גראס ואלי, כ-50 מיילים מאורוביל.

אזור זה פותח היטב לבילוי, ו-290 אתרי הקמפינג שלו יכולים להכיל קרוואנים באורך של עד 22 רגל. פעילויות נוספות כוללות פיקניק, דיג פורל חום וקשת ושפמנון גרמני, סקי מים, שחייה בשני חופים, שייט, טיולים וספורט חורף כמו אופנועי שלג וסקי קרוס קאנטרי. בשנת 1867 נערכו מירוצי הסקי התחרותיים הראשונים בארצות הברית על ידי מועדון הסקי Alturas בלה פורט הסמוכה. מתקני עונת הקיץ פתוחים בדרך כלל מה-1 ביוני עד ה-31 באוקטובר. במהלך מאי, יוני ויולי, צפו בצמח השלג האדום המבריק שגדל בין 4,000 ל-8,000 רגל. למרות שמדובר בצמח פורח, צמח השלג האדום חסר כלורופיל והוא צומח מחומר אורגני מתכלה, בדומה לפטריות.

כדי להגיע לשאר מדינת פלומאס, חזור לכביש המהיר 70 ופנה צפונה. בסופו של דבר הכביש המהיר הזה מתעקל מזרחה מטפס למרגלות הגבעות, ואז עוקב אחר הקניון הנופי של המזלג הצפוני של נהר הנוצה. הנהר עובר לסירוגין בין קטעי זרימה חופשית לבין מאגרים קטנים מאחורי סכרים הידרואלקטרים ​​שהם חלק מ"גרם המדרגות של הכוח" המופעל על ידי חברת הפסיפיק הגז והחשמל (PG&E).

ליד ראש הקניון מצטלבים כבישי המדינה 70 ו-89. מצפון וממזרח לשתי הדרכים הללו, תוכלו לבקר בשלושה מאגרי מים הנקראים ביחד אגמי נהר הנוצה העליונים, שהם ההתחלה של פרויקט המים של המדינה. כולם מציעים דיג, בעיקר פורל, בס ושפמנון (הן באגמים והן בנחלים במורד הזרם), שייט בסירה, קמפינג, פיקניק ונופש אחר.

מהצומת הזה, סעו אל הראשון מבין האגמים הללו על ידי נסיעה בכביש המהיר 89 צפונה לארלינגטון, ואז קאונטי כביש A22 מזרחה לטיילורסוויל. משם, עקבו אחר השילוט לאזור הפנאי אגם אנטילופ. סעו מזרחה על הכביש המהיר 70 לפורטולה, ולאחר מכן צפונה על כביש אגם דייוויס אל הגדול מבין שלושת האגמים, אגם דייויס, או לכו רחוק יותר מזרחה על כביש 70 לצ'ילקוט, ואז סעו בכביש המהיר 284 צפונה דרך הקירות הנופיים, בעלי מראה געשי. של קניון סיכוי אחרון קטן לאגם הצרפתים.

בזמן שאתה בפורטולה הקפד לבקר במוזיאון הרכבת של פורטלה. המוזיאון מופעל על ידי אגודת הרכבות של נהר Feather, אשר משמרת לא רק את היסטוריית הרכבת המקומית אלא גם את היסטוריית הרכבת המערבית של פסיפיק עם אוסף של 20 קטרי דיזל. המוזיאון פתוח בין השעות 10:00-17:00 מדי יום מיום הזיכרון ליום העבודה ובסופי שבוע במהלך חודשי החורף. בסוף השבוע האחרון של כל חודש מיוני עד ספטמבר, ובחגים, כמה מנועי דיזל נותנים נסיעות למבקרים.

חזרה מערבה לאורך כביש 70, תמצא את קווינסי, מושב מחוז פלומס, שהוא גם המטה של ​​היער הלאומי פלומס. ביציאה מערבה מקווינסי בכביש Bucks Lake Road, אתה יכול לבקר במאגר PG&E, Bucks Lake, ואתרי הנופש והקמפינג שלו. זהו אחד מכמה מאגרים הניזונים ל"גרם המדרגות של כוח" של PG&E. האגם צמוד לאזור 20,000 דונם Buck's Lake Wilderness Area, השממה הרשמית היחידה ביער הלאומי.

ליד הצומת של הכביש המהיר 70-89, עיירת העצים העתיקה גרגל פותחה לקהילת נופש ופרישה אידילי, גדושה במסלול גולף של 18 גומות, בתים משותפים, מספר אתרי נופש כפריים, אתרי קמפינג לקרוואנים, חנויות ומסעדות ייחודיות. זה יכול לשמש גם כבסיס לחקר הקצה הדרומי של הפלומס.

מדרום-מערב לגרגל, לאורך הכביש המהיר גולד לייק, אזור הפנאי של אגן האגמים מקיף יותר מ-30 אגמים וכמה מפלים. לרוב האגמים הללו ניתן להגיע רק באמצעות רשת טובה של שבילים, כך שאגן האגמים הוא אזור פופולרי לטיולים רגליים. שביל אחד מוביל לפסגת הר אלוול (גובה 7812 רגל), המעניק את הנוף הכולל הטוב ביותר של האגן.

חמישה קילומטרים מערבית ל-Graegle, על כביש מחוז A-14, הפארק הלאומי Plumas-Eureka המשתרע על פני 5000 דונם שוכן גבוה על המדרונות המזרחיים של הסיירה. הפארק מקיף את עיירת הכורים ההיסטורית ג'ונסוויל ומגן על חורבותיהם של לפחות שני מכרות זהב סלע קשיח. טחנת הבולים Plumas-Eureka ששוחזרה חלקית, ליד מרכז המבקרים, הייתה פעם המכרה העמוס ביותר באזור. בשנת 1872, חברה אנגלית בשם Sierra Buttes Mining Company Limited קנתה את רוב המכרות כשהם מקישים על גוף העפר הנרחב מתחת לפסגת יוריקה בגובה 7447 רגל. החברה ניהלה פעילות כריית סלעים קשים מאוד יעילה ורווחית במשך כ-20 שנה. שלוש רכבות חשמליות נבנו כדי להוריד עפרות אל הטחנה המרכזית ליד ג'ונסוויל, על שם המפקח המקומי, וויליאם ג'ונס. לאחר 1890, כשהמכרות הצטמצמו בפרודוקטיביות, החברה נמכרה בסופו של דבר. כשהכרייה הופסקה סופית ב-1943, נחפרו כ-70 מיילים של פירים ומנהרות. Plumas-Eureka Mill לבדה עיבדה זהב בשווי של 8 מיליון דולר, ויותר מ-80 מיליון דולר זהב הופק מהאזור. ג'ונסוויל היא עדיין עיר חיה, ורבים מהבניינים במכרות Plumas-Eureka וג'מיסון עדיין נמצאים בפארק הלאומי.

כעת, הפעילויות הפופולריות ביותר בקיץ הן קמפינג, טיולים רגליים, דיג וטיולים. הקמפינג העליון של ג'יימיסון, בקצה הדרומי של הפארק, הוא לא רק מקום למחנה, אלא יש לו גם מספר ראשי שבילים, כולל אחד למכרות ג'יימיסון והלאה לתוך אזור הפנאי של אגן האגמים, שם מותר לטייל ב-Wade. אגמי ג'מיסון, רוק, גראס וסמית'. שביל שכדאי לטייל בו הוא Madora Lake Loop Trail ליד הכניסה לפארק. קטע קסום לאורך השביל הזה הוא המקום שבו תעלת כרייה ישנה צרה מרופדת בחבצלות מנומרות, פסטוני פרות, ארגמן ופרחי בר אחרים.

במהלך החורף, גובהו הגבוה של הפארק, 4,000 עד 8,000 רגל, פירושו שלג רב, מה שסוגר את מגרש הקמפינג עד 1 באוקטובר, אך מטה הפארק נשאר פתוח לאורך כל השנה. החורף הוא עונה משמעותית עבור הפארק הזה. הרכבת החשמלית הישנה הייתה מעלית הסקי הראשונה בעולם, שבה הכורים המוקדמים עוזרים למירוצי סקי תחרותיים, תוך שימוש במה שכונה אז "נעלי שלג" מסוג נורבגי שאורכן היה 12 עד 14 רגל. כיום מועדון הסקי Plumas County ללא מטרות רווח מפעיל מעלית סקי באזור Eureka Bowl בימי רביעי, שבת וראשון במהלך עונת הסקי.

למידע נוסף על הפארק, צור קשר עם Plumas-Eureka State Park, 310 Johnsville Road, Blairsden, California 96103 (530)836-2380. למידע נוסף על היער, צור קשר עם Plumas National Forest, Box 1500, Quincy, California 95971 (530)283-2050.Source by Robert Robinson

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.blogthenticity.com All Rights Reserved