ה "21" מועדון – אלפרד היצ'קוק היה פטרון קבוע לאורך כל חייו כאן

/
/
/
430 Views

כשחושבים על חיי לילה לפני מלחמת העולם השנייה, עולות תמונות של מקומות בילוי בשעות הלילה המאוחרות שמגישים ארוחה עד השעות הקטנות של הבוקר ומוזיקה מתנגנת עד אור הבוקר. בשום מקום לא התגלו להיות בחוץ בעיר כמו ניו יורק בשנות ה-30 וה-40. זה היה רגע אגדי בזמן.

לאחר תקופה של ארבע שנות מאסר על תנאי בוטל, קינג קונג נשא את פיי ריי לצד בניין האמפייר סטייט, דיוק אלינגטון הופיע מדי לילה במועדון הכותנה ברחוב 125 בהארלם, ושני בני דודים בעלי תושייה בשם ג'ק קרינדלר וצ'רלי ברנס נתנו לגיטימציה Speakeasy ב-21 West 52nd Street והטבילה אותו למועדון "21".

למרות ש"21" נפשט יותר מפעם אחת במהלך האיסור, סוכנים פדרליים מעולם לא הצליחו להצמיד דבר לג'ק וצ'רלי. בסימן הראשון לפשיטה, הם היו מפעילים מערכת גאונית של גלגלות ומנופים, אשר תטאטא בקבוקים ממדפי הבר ותשליך את השרידים המרוסקים במורד מצנח לתוך מערכת הביוב של ניו יורק.

לאורך שנות ה-30 פקדו את "21" אישים ספרותיים רבים באותה תקופה, ביניהם: ג'ון סטיינבק, ג'ון אוהרה, ארנסט המינגווי, סינקלייר לואיס, HG Wells ורוברט שרווד. למעשה, כל בולט מאמצע המאה ה-20 מצא את דרכם ל"21" בזמן זה או אחר. הוא התחרה בחסותם של מקומות בילוי אגדיים אחרים בעיר ניו יורק כמו מועדון החסידה ואל מרוקו כאחד ממקומות הבילוי הבולטים ביותר של Café Society.

בשנות ה-40 של המאה ה-20 יצא Spellbound בבתי הקולנוע בכיכובו של גרגורי פק והוא אחד הסרטים המוקדמים ביותר שהציגו/הזכירו את מועדון "21". על פי ג'ף קראפט ואהרון לוונטל, מחברים שותפים של Footsteps in the Fog: Alfred Hitchcock's San Francisco, למר היצ'קוק היה קשר ארוך שנים למועדון "21". החל מהטיול הראשון שלו לארצות הברית מאנגליה בסוף שנות ה-30, הוא היה פטרון קבוע של המסעדה לאורך כל חייו. האמפרי בוגרט פקד את "21" כשחקן מתקשה בימיו שלפני הוליווד. כשהוא לא הסתובב עם חברים, הוא הסתפק לשבת לבד ב"21", רכון ברצינות מעל מחברת, עישן מקטרת ושותה סקוץ', חשב לעצמו מחזאי מתחיל. הטעם שלו באלכוהול התבלבל בין סקוץ', קטיפה שחורה (חלקים שווים של גינס ושמפניה), ג'ין מרטיני באמבטיה, בירה וקוקטיילים של ג'ק רוז.

בוגארט יחזור למקום הישן שלו ב-1944 ויציע נישואים לצעירים לורן בקול בשולחן 30. הם עבדו יחד לראשונה בסרט "להיות ולא", המבוסס על הרומן שנכתב על ידי הקבוע "21", ארנסט המינגווי (שנתפס מתעלס לחברתו של הגנגסטר לגס דיימונד במטבח "21" ב-1931). הוליווד הגיעה ל-"21" שנים מאוחר יותר בשנות ה-50 כדי לצלם סצנות לסרטים הקלאסיים "All About Eve" בכיכובן של בט דייויס ואן בקסטר ו"The Sweet Smell of Success" עם ברט לנקסטר וטוני קרטיס.

הראשון מתוך 33 העתקים של רוכבים שעומדים על המשמר מחוץ לדלתות הכניסה של "21" נתרם על ידי הפטרון ג'יי ואן אורק בתחילת שנות ה-30. בשנת 1992, ג'וקי נגנב מהמסעדה והחדשות הללו דווחו בעמוד 2 של הניו יורק פוסט. למחרת, רגיל "21" הציץ מחוץ לחלון משרדו המשקיף על פארק וושינגטון סקוור, הבחין בשחקן בעגלת קניות והתקשר למשטרה. בשנת 2004, היה אוסף של 33 רוכבים, האחרון מ-Saratoga Stables המייצג את הסוס הניו-יורקי הנהדר, Sunny Cide, הזוכה במרוצי הדרבי וה-Preakness של קנטאקי ב-2003.

בשנים האחרונות, "21" ראתה את חלקה בשיפוצים ונשארה אחת המסעדות הקלאסיות הבודדות שעדיין קיימות מתקופת הזהב של חיי הלילה בעיר ניו יורק. זה נשאר נסיגה מרעננת לסעודה המפוארת של תקופה עברו. האוכל האמריקאי הקלאסי עדיין מבוצע בזריזות והתפריט, עם או בלי בקבוק יין נהדר, נותר חוויה מהנה עבור תושבי ניו יורק ומבקרים כאחד. זה ללא ספק יספק זיכרונות לדורות הבאים.Source by Richard C Zampella

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.blogthenticity.com All Rights Reserved