חדר הלבשה או חדר כחול והפקת טלוויזיה – שיעור 16

/
/
/
607 Views

יש כמה חלקים בבניין סטודיו שאין להם קשר ישיר להפקה, אבל הקיום של החלקים האלה עושה את כל ההבדל בעולם כשזה מגיע להפקה מנצחת.

אחד מהחלקים הנוספים האלה של הבניין הוא חדר ההלבשה, החדר הכחול, החדר הירוק או כל חדר אחר שהאורחים, הכישרונות והמארחים שלכם מכינים למופע הזה.

איזו נחמה! חדר הלבשה (יש המכנים אותו החדר הירוק או החדר הכחול – תלוי באיזה בניין סטודיו אתה נמצא) הוא בהחלט בונה ביטחון. חדר ההלבשה הוא אזור נוחות שמפיקים, כישרונות, אורחים, מארחים ומארחים שותפים יכולים להשתמש בו כשהם נמצאים בין הפקות בזמן ביצוע הצגה. לפעמים המפיק או הבמאי הראשי מתקשרים להפסקה, והמקום הטוב ביותר להפסקה הוא בחדר ההלבשה. בחדר הזה כולם מתאספים, מדברים, נרגעים, אולי אוכלים חטיפים, אוכל ושתיה. זה זמן ומרחב הרחק מהאורות הבהירים ומהמיקרופונים והרמקולים. היו אסיר תודה על החדרים שיש לכם והביעו את הערכתכם ולא את אומללותכם.

החלפת בגדים ותחפושות: אם באמת יש לך מישהו שמחליף שם, בקש ממישהו לעמוד על המשמר בדלת כדי שלאדם – המתלבש- תהיה פרטיות. אם אתם אוכלים בחדר ההלבשה, הקפידו להשתמש רק באוכל שהבאתם לאירוע. יש עוד מפיקים ואנשים אחרים שמשתמשים באותו מקרר ואזור, אז היו מנומסים, אדיבים, מקצועיים ומתחשבים בכל עת. ברוב חדרי ההלבשה יהיו אורות, מראות, אולי שולחן או שולחן וכמה כיסאות; לחלקם יש כמה חלונות ודלת. לרבים יש מקום לתלות בו בגדים חיצוניים וברובם יש כלי אשפה, כיורים וחלל דלפק. כל חדר הלבשה שונה מהאחר. ברבים מחדרי ההלבשה יש רדיו או טלוויזיה. ברוב הפעמים, השירותים נמצאים בחוץ באחד המסדרונות, יחד עם מצנן מים.

בדרך כלל חדר ההלבשה לא חייב להיות שמור אם אתה עושה הצגה. אבל אם יש צורך בהזמנות — בבניין הסטודיו שלך, אז עשה זאת מספיק זמן מראש כדי שיהיה לך מובטח חדר ההלבשה עבור האורחים והמפיקים שלך.

פעולה חלקה: :

  • הביאו אוכל ושתייה משלכם (ואם תכננתם לעשות זאת, הביאו אוכל עבור המפיקים והאורחים שלכם).
  • היכנסו לחדר ההלבשה רק לאחר שצוות הייצור הקודם יצא מהחדר. (אם הם מאחרים מאוד בעזיבה, אולי כדאי להזכיר זאת בפני צוות חדר הציוד הציבורי או המתמחים, בהתאם לבניין הסטודיו שבו אתה נמצא).
  • הרבה לפני תחילת הייצור, נקו את המקרר מכל מזון מקולקל, וארגנו אותו מחדש כך שהכל ישתלב שם.
  • אם יש לכם אוכל או חפצים אחרים ששייכים לחדר ההלבשה, תנו להם תווית בשמכם כדי שכולם ידעו שהוא שייך לכם להופעה משלכם.
  • אם אתם מביאים אוכל, אתם יכולים להביא תוספת למקרה שיש שם גם אנשי צוות, שתפו את האוכל, במידת האפשר.
  • בהזמנה החוצה, עשו זאת מראש כדי שכולם לא יצטרכו לחכות זמן רב לאוכל.
  • אם אינך יכול לבשל כדי להציל את חייך, הזמינו או הביאו חטיפים שאינם מתכלים.
  • כאשר אתם מביאים ילדים לבניין הסטודיו, הקפידו ללוות אותם לכל מקום שאליו הם הולכים. כשאתם לא בחדר ההלבשה/חדר הכחול/חדר ירוק, גם הילדים שלכם לא צריכים להיות בחדר. אם אתם רואים ילדים, ללא השגחה, בחדרים כלשהם בבניין הסטודיו, שאלו את הילדים היכן הוריהם או האפוטרופוסים שלהם וליוו אותם למקום הזה (אם זה בבניין). אם אתם רואים ילדים, ללא השגחה, בחדרים כלשהם, וההורים או האפוטרופוסים אינם בבניין, הביאו זאת מיד לתשומת לב האבטחה. צוות הסטודיו רוצה לספק מרחב בטוח אך הבניין והחדרים אינם מיועדים לתינוקות או ילדים ללא השגחה. הכל פשוט הגיוני.
  • זכור שכולנו משתמשים באותו החלל וכולנו עובדים יחד. לזכור זה ישמור על המבנה, החדרים והציוד במצב מצוין.
  • היו פעמים שהזמנתי פיצה ופעמים אחרות שסיפקתי צימוקים, תפוחים, תפוזים, בייגלה ומעט שוקולד. אספקת מזון או חטיפים היא בחירה והעדפה אישית. יש כמה יצרנים שמסרבים לעבוד אצל כל יצרן שלא מביא אוכל. זו הבחירה וההעדפה האישית שלהם. יש אחרים שיעבדו עבור כל מפיק כל עוד זה מתאים ללוח הזמנים שלהם. ועוד אחרים, שיבקרו בחדר ההלבשה כשהם אפילו לא עוזרים בהפקה. המטרה העיקרית, לא משנה מה יקרה, להיות מנומס, מקצועי, אדיב ומכבד, בכל מקום, בין אם אתה בסטודיו, לובי או בחדר ההלבשה.

שמור על זה נקי: אין לכם עוזרות בבניין הסטודיו, אז אם אתם זורקים אוכל בחדרים, נא לאסוף הכל. אם אתה משאיר שם בלגן, מישהו צריך להרים אותך – וזה לא אמור לקרות. בדרך כלל אין זמן או מעט זמן בין הפקות, אז אם אתה משאיר בלאגן אז המפיק הבא צריך להתמודד עם המצב. רוב המפיקים הם אדיבים, מקצועיים, אדיבים ומכבדים, ורק הקומץ הקטן הזה גורם לבעיות בתחומים מסוימים. אז עשו כמיטב יכולתכם להיות אחד מהסוג, מתחשבים, נקו אחריכם.

אם תשאירו שאריות אוכל בחדר, ספרו לצוות או לאחרים שהשארתם אותה שם עבורם. אם משהו מקולקל, פשוט לזרוק אותו למיכלים המתאימים. נקו את הדלפקים בצורה הטובה ביותר, והשליכו פחיות ובקבוקים במיכלים המתאימים למיחזור.

חדר ההלבשה הוא מקום מצוין לאורחים ולכישרונות לחכות בזמן שהם מתכוננים לשידור. במקום שכולם יושבים באולפן וצופים בסט אפ, בקש מהאורחים לשבת בחדר ההלבשה שם הם יכולים להכיר אחד את השני או שבו הם יכולים לצפות בטלוויזיה או פשוט להירגע.

לספר למישהו: אם יש בעיות אמיתיות בחדר ההלבשה (כלומר אין אורות, אין חשמל, שיטפונות או אין מים זורמים, או טלוויזיה מקולקלת), ציינו זאת מיד לצוות הציוד הציבורי או לאנשי צוות אחרים או למינהל. רוב המפיקים שלנו התמזל מזלם כדי להימנע מכל אחת מהבעיות הללו, והם היו מאוד מרוצים מתנאי חדר ההלבשה.

אז, זה קצת על חדר ההלבשה. מקווה שתכתוב ותשתף אותי בחוויותיך.Source by Linda A. Perry

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.blogthenticity.com All Rights Reserved