חובה לבקר במקומות היסטוריים בקואלה לומפור

/
/
/
291 Views

כיכר מרדקה

ידוע גם בשם Dataran Merdeka (במלאית). 'מרדקה' במלזית פירושו 'עצמאות'. לוח שיש שחור מסמן את המקום בו היוניון ג'ק הורד בפעם האחרונה בחצות ב-30 באוגוסט 1957 ודגל מלאיה הונף במקומו.

הדגל הלאומי מתנוסס היום על תורן הדגל הגבוה בעולם, בגובה 100 מטר (328 רגל). זה היה בעבר המגרש בו השתמשו הקריקט, הוקי, טניס ורוגבי על ידי הקולוניאליסט, מול בניין הטיודור המפורסם של מועדון Selangor, הפתוח רק לחברים.

טיילו מעבר לכביש אל בניין הסולטן עבדול סמאד, כיום בית המשפט העליון, ואחד המצולמים ביותר מבין ציוני הדרך של העיר. בלילה, ראה את הבניין המפואר הזה מואר, זה אכן מראה יפה. הדרך שלפני הבניין הזה, ג'לאן ראג'ה, אסורה לתנועה בלילות שבת כאשר ילדים צעירים, אוהבים ומשפחות מסתובבים שם או מטיילים לאורך הכביש ונהנים מבריזת הלילה ומהאורות הנכונים.

כיכר מרדקה זו מתמקדת גם בספירה השנתית לאחור ליום העצמאות, ובמכת חצות, השעון הגדול בבניין הסולטן עבדול סמאד מכה לבשר את ה-31 באוגוסט. ב-31 בדצמבר בשנה זו מתאספים כאן גם המונים רבים לספירה לאחור של השנה החדשה.

אנדרטה לאומית

אנדרטת זיכרון זו מנציחה את הנופלים במאבקי החופש של מלזיה במהלך מצב החירום של מלזיה בשנים 1946-60. הוא ממוקם בבירה הפדרלית, קואלה לומפור. בתי הפרלמנט המלזי ממוקמים ליד האנדרטה.

האנדרטה מתארת ​​קבוצת חיילים אוחזים בדגל הלאומי של מלזיה, הג'אלור גמילנג, למעלה. כל אחת מדמויות הברונזה מסמלת מנהיגות, סבל, אחדות, ערנות, כוח, אומץ והקרבה.

בסיס הגרניט של האנדרטה נושא רק כתובות באנגלית עם כתב רומי ומלאית עם כתב ג'אווי:

"מסור ללוחמים הגיבורים למען השלום והחופש, ברכת אללה עליהם"Source by Yazid Malek

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.blogthenticity.com All Rights Reserved