טוני קרטיס ואנתוני פרקינס אנצדוטס

/
/
/
557 Views

בסוף שנות השבעים הייתי מבקר קולנוע. סקרתי סרטים בעיקר עבור מגזינים, מה שאומר שראיתי את כל הפרסומים החדשים לפחות שלושה חודשים לפני תאריך היציאה שלהם. בדיעבד, זו הייתה עבודה נפלאה, אבל בזמנו, מהר מאוד נמאס לי ללכת להקרנות כל ערב כדי לצפות בסרטים החדשים, שרובם היו זבל! אבל, יתרון אחד בלהיות מבקר קולנוע באותם ימים היה מתן ההזדמנות לראיין אנשים שאת עבודתם הערצתי. ראיינתי כמעט את כל מי שרציתי בתעשיית הקולנוע (קארי גרנט, רוברט אלטמן ומיקי רורק הצעיר כולל) חוץ מג'ורג' לוקאס. הוזמנתי ללוח העיתונות הראשון של מלחמת הכוכבים וחקרתי את כולם במקום, אבל לצערי לוקאס לא היה שם. אדם אחד שבהחלט לא היה 'שם' היה קארי פישר שגילמה את הנסיכה ליה. היא יצאה לארוחת צהריים, אבל משרד העיתונות שלה דיווח שהיא סובלת מג'ט לג!

בסוף שנות השבעים, רוב המבקרים הלאומיים היו בגיל העמידה. בספרו של ג'ון קובל, '100 הסרטים המובילים', רובם אמרו כצפוי שהסרט האהוב עליהם הוא 'האזרח קיין'. סרט עשרת הטובים שלי בספר היה 'ליל המתים החיים', כי זה היה סרט האימה היחיד שגרם לי להתעלף בצרחות במעברים. כתבתי על זה ב"פרנטיק", הרומן שלי על תחילת שנות השבעים. ״היה הרבה צחוק ראשוני כשליל המתים החיים הגיע, ואליס הוכיחה שהיא לא פרובינציאלית, צחקה יחד עם חבריה לדינגבטים. אבל עד מהרה, צחוקו הפטרוני של הקהל גווע לתוך דממה מבועתת, ובמהלך ה'קפיצה' הבלתי צפויה של קלאסיקת האימה, אליס התחרפנה, צרחה את קרביה והתעלפה קור מתים במעברים.'

הייתי בחבורה של מבקרים צעירים יותר שהיו מטורפים מסרטי אימה. ראיינתי את אנטוני פרקינס בארוחת צהריים באולפני Pinewood פעם אחת. זו הייתה המסעדה הכי טובה בעיר, שכן כל כוכבי הקולנוע בתלבושות היו צריכים לעמוד בתור כדי לקבל את ההגשה. לפרקינס לא היה עניין לדון בנורמן בייטס, דמותו הפסיכו. כל מה שהוא רצה לדבר עליו זה הסכנה שבסוכר, ואיך הצליח להוציא אותו לגמרי מהתזונה שלו. כמה שנים לאחר מכן, כשהוא מקדם את Psycho III, אותו ביים וכיכב בה, הלכתי למסיבת העיתונאים שלו במלון בווסט אנד. הוא זכר את הקול שלי, אבל זעם על עמיתי שביקש ממנו לתאר את האפקט המיוחד של אחת ממעשי הרצח ב'פסיכו III'. אני לא זוכר את המילים המדויקות שלו עכשיו – משהו כמו 'אנשים כמוך אחראים להרוס את תעשיית הקולנוע'. המבקר של ה"סאנדיי טיימס" באותה תקופה התרשם כל כך מהשאלות הרלוונטיות שלנו, שהוא התחנן שנשתתף בראיון על הבמה שלו עם אנטוני פרקינס בתיאטרון הלאומי לקולנוע, כדי שנוכל לשאול את השחקן שאלות שערורייתיות לאחר מכן.

לא יצא לי רק לראיין אנשים על סטים של סרטים או בסוויטות המלונות שלהם. גם אני הלכתי לבתים שלהם. בשנות השבעים, טוני קרטיס שכר בית בנייטסברידג' עם אשתו דאז לסלי, שהייתה לה מחשוף ענק והיתה עסוקה בסידור הפרחים.

'איך זה היה לעבוד עם מרילין מונרו?' הייתה השאלה המטופשת הראשונה שלי. טכניקת הראיונות שלי באותם ימים הייתה לשאול את הקורבנות שלי שאלות תמימות בהתחלה, להרגיע אותם לתחושת בטחון מזויפת לפני שפגעו בהם עם ה'כבדים'.

'לנשק את מרילין מונרו היה כמו לנשק את היטלר', ציטט קרטיס את הציטוט המפורסם שלו על כוכב שותף שלו ב'Some Like It Hot'. אחרי שהוא הפסיק להתבכיין על מונרו, הוא הראה לי בהתלהבות את כל הציורים והרישומים שלו ונזף קסם. ריצ'רד יאנג, הפפראצו, שהיה הצלם שלי באותה תקופה הגיע באמצע הראיון שלנו והקים המון ציוד. תוך זמן קצר, הבית של טוני דומה לסטודיו לצילום. 'האם זה באמת הכרחי לתמונת מצב?' שאל קרטיס בטוב לב. הוא לא חשד שריצ'רד מאוחר יותר מכר את התמונה תמורת הון קטן לכתבי עת בינלאומיים. טוני ואני הסתדרנו כל כך טוב, שהוא הזמין אותי לחזור הביתה באותו ערב למסיבה. (הוא לא הזמין את ריצ'רד).

המסיבה של טוני קרטיס הייתה כל כך נעימה, אני לא זוכר שום דבר ממנה. ויקטור לוונס, השני בפיקודו של יו הפנר הציע להוריד אותי למועדון פלייבוי לאחר מכן. כשיצאנו ממכונית הנהג שלו, המטמון הרגיל של זונות הארדקור חיכו ליד המועדון, מוכנים להסתער על היפנים המתגלגלים כשהם יצאו משולחנות המשחקים בפנים. 'תעצרו את הבחורה הזאת, היא זונה!' ויקטור 'התלוצץ' במשטרה. סיום מושלם לערב מקסים!

זכויות יוצרים, 2006Source by Frances Lynn

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.blogthenticity.com All Rights Reserved