יישום אתיקה במקום העבודה יכול לשפר את הכספים של המסעדה שלך

/
/
/
725 Views

"אתיקה עסקית (המכונה גם אתיקה ארגונית) היא צורה של אתיקה יישומית או אתיקה מקצועית הבוחנת עקרונות אתיים ובעיות מוסריות או אתיות המתעוררות בסביבה עסקית", אומרת ויקיפדיה.1 אז מה הם העקרונות והבעיות האתיות יכול להתעורר בעסקי מסעדות? הבה נרחיב על נקודה זו כדי לבחון כיצד ההנחיות האתיות הבאות יכולות לעזור למייסד של מסעדה להגביר את המכירות והרווחים בעסקי המסעדנות.

ארבעת העקרונות הבאים של התנהגות אתית יכולים לעשות את ההבדל עבור כל מסעדה.

• אחריות סביבתית: מעקב אחר הטרנד הידידותי לסביבה שצובר כעת תאוצה יכול לעזור להפוך את העולם למקום טוב יותר ולהוסיף ערך לעסק על ידי משיכת לקוחות שאכפת להם מהסביבה. שימוש בחומרים אורגניים, תמיכה בדיג בר קיימא, שימוש בנייר ממוחזר, הפחתת פסולת וחיסכון באנרגיה הם רק חלק מהטרנדים הצומחים ביותר בעסקי המסעדנות. יישום פרקטיקות ברות קיימא יכול למשוך צרכנים מודעים לסביבה שיכולים להפוך ללקוחות נאמנים ותומכים.

• סחר הוגן: סחר הוגן הוא סחר אתי התומך בשכר ותנאי עבודה הוגנים ליצרנים במדינות מתפתחות. זה מעצים דייגים, עובדים וחקלאים, כמו גם מגן על הסביבה. מוצרי סחר הוגן מוסמכים, לרוב קקאו, בננות, קפה, סוכר ותה, גדלים ונקצרים בכמויות קטנות יותר, מה שמביא לאוכל טרי וטעים יותר. גידולי סחר הוגן אינם ניתנים לשינוי גנטי ויש לגדל אותם באמצעות שיטות בר קיימא. כאשר צרכנים בוחרים במוצרי סחר הוגן, הם לא רק מקבלים גישה למוצרים איכותיים אלא גם עושים הבדל בחייהם של אנשים המגדלים מזון. עבור מסעדות, הצעת מוצרי סחר הוגן מושכת את תשומת הלב של לקוחות פוטנציאליים שאכפת להם מהקיימות של מזון בריא. יתרה מכך, אימוץ שיטות כאלה מביא לרווחים גבוהים יותר למסעדות.

• עבודת צוות: זה לא משנה אם אתה מגיש את האוכל הטוב ביותר בעיר או שיש לך מיקום נהדר; לקוחות לא יחזרו אם הצוות שלך לא כשיר ולא ידידותי. כדי לבנות צוות חזק, מסור, שמח, בעל מסעדה חייב לגלות כבוד, נאמנות וחמלה לעובדיו ולהעריך אותם מאוד. לפי המגזין לעסקים קטנים, "עסק מוסרי מפגין כבוד לעובדיו על ידי הערכת דעות והתייחסות לכל עובד כשווה. עובדים שעובדים אצל מעסיק נאמן רוצים לשמור על מערכת היחסים ויעבדו קשה יותר לשם כך."2

• יחסים אתיים עם לקוחות: לדברי יאנה מתיוס, מייסדת ומנכ"לית Boulder Quantum Ventures, "התמקדות בלקוחות שלך מחזקת את האחריות שיש לך לשוק. ההחלטות שלך משפיעות על האנשים שלך, על המשקיעים שלך, על השותפים שלך ובסופו של דבר, על הלקוחות שלך. שירות כל האנשים האלה הוא חלק מהאחריות האתית שלך. מכירת הלקוחות שלך בחסר לא רק מסתכנת בפגיעה באתיקה שלך, היא גם מסכנת את הבריאות לטווח ארוך של החברה שלך."3

עבור מסעדות, להיות אתי פירושו להיות שקוף, עקבי ומחויב. התנהגות אתית יכולה להועיל לעסקים על ידי טיפוח פרודוקטיביות, טיפוח עבודת צוות חזקה ואווירה חיובית בתוך הצוות, וגורם לעובדים לרצות להישאר בחברה, מה שיכול להפחית את מחזור העבודה ולהגדיל את הפריון. להיות מוסרי יכול גם ליצור פרסום רצוי ומוניטין חיובי לעסקים. ניהול אתיקה בעסק יכול גם לשמור על מחירי מניות גבוהים, מה שיכול למשוך משקיעים ולהגן על החברה מפני השתלטות.

יישום אתיקה במקום העבודה בפרקטיקה יומיומית תיצור תרבות של כבוד, סטנדרטים אתיים גבוהים וכבוד במסעדה שלך.

הפניות:

1. ויקיפדיה: אתיקה עסקית

2. עסק קטן: שישה מאפיינים של עסק אתי מאת סינדי פיליפס

3. שמונה אלמנטים של ארגון אתי מאת יאנה מתיוס, 2002Source by Dina Khalilova

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.blogthenticity.com All Rights Reserved