יפן בסן פרנסיסקו, אזור המפרץ

/
/
/
245 Views

יפן טאון, סן פרנסיסקו, ממוקמת ליד מרכז העיר. כשנוסעים על Geary ממזרח ומתקרבים לוואן נס, מתחילים לראות פגודה בסגנון יפני בן 5 קומות. יש משרד של האגודה היפנית הלאומית ברחוב פוסט, אם אחד מעוניין ללמוד היסטוריה יפנית אמריקאית. יש הרבה מונומנטים יפניים ביפן טאון. הסמלי הוא המגדל הממוקם בצפון מרכז העיר יפן ברחוב פוסט. כתוב "יפן טאון" ביפנית.

מגדל זה מעתיק את מגדל תצפית האש ביפן. בתקופת אדו של ממשלת טוקוגאווה שוגון, מתנדבים ולוחמי כיבוי מקצועיים צפו בשריפות מראש המגדל. כשהם מוצאים שריפה, צלצלו בפעמון בפנים והזעיקו את התושבים ואותת ללוחמי האש לצאת מתחנת הבסיס.

הסמלי ביותר ביפן טאון הוא הפגודה בסגנון יפני 5 קומות. הפגודה נבנתה כדי לשמר ולהציל עצמות בודהה לאחר מותו. הפגודה הזו נמצאת בכיכר המרכזית של 2 בניינים מרכזיים בעיר יפן. הכיכר היא מקום טוב לארוחת צהריים עם חברך בימי חול. הכיכר היום הייתה מלאה בתיירים אסייתים צעירים.

יש חומה בצד רחוב Geary של העיר יפן, בין 2 הבניינים הראשיים באזור. הקיר היה די חגיגי. יש 2 דמויות סיניות חרוטות על הקיר. הדמויות, על הקיר, אומרות "שלום" ביפנית. הכיכר הזו מיועדת לשימור ורישום של מה שקרה במלחמת העולם השנייה כדי ללמד אנשים איך מלחמה יכולה להשפיע על אנשים.

ביפן טאון, שמות רחובות מוצגים הן באנגלית והן ביפנית. יפן טאון היא המקום הייחודי למצוא בו את שמות הרחובות מוצגים בשתי השפות. אני לא מאמין שלשתי מדינות יש היסטוריה של מלחמה בבחינת ההסדר הזה.

כשנכנסים לאחד משני הבניינים הראשיים, אי אפשר היה להאמין שהוא עדיין בארה"ב. מתחשק ללכת באיזה קניון במרכז העיר טוקיו, כמו שינג'וקו.

יש הרבה חנויות הקשורות ליפן, כמו חנויות קימונו (בגדים יפניים מסורתיים), מקום הדרכה יפני מסורתי לדרמים, חנויות עתיקות יפניות או מסעדות יפניות. כולם אוהבים מסעדת סושי ביפן טאון, סן פרנסיסקו.

בארה"ב, מבחינה היסטורית מדינת מהגרים, לא כל כך קשה למצוא מוצא אתני. יפן אינה יוצאת דופן. האופיינית ביותר היא יפן טאון, אבל גם בלי לבקר ביפן טאון, סן פרנסיסקו, יש יפן בכל מקום באזור המפרץ.

בנסיעה ב-El Camino Real, החוצה את קליפורניה כנסיעה היסטורית, אפשר למצוא גן יפני אותנטי, בסנטרל פארק סן מטאו. מי שתכנן, בנה ותחזק הוא ג'נטלמן יפני דור ראשון. קוראים לו סאם. סם הגיע לארה"ב, כשהיה בן 10.

לאחר שהחליף את עבודתו מספר פעמים, מחוז סן מטאו שכרה אותו. עד שיצא לגמלאות, הוא היה האדם העיקרי שדאג לגן היפני. בחורף הוא הוציא את כל הקרפיונים מהלירה והחליף מים. באביב הוא דאג לפרחים ולקצוות ענפי עץ חדים כדי שילדים שמשחקים שם לא ייפגעו. גם לאחר פרישתו הרשמית הוא הולך לגינה שלו ודואג שהכל תקין. הטיפול והמאמץ המתמידים שלו שמרו על הגינה יפה.Source by Shaw Funami

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.blogthenticity.com All Rights Reserved