לתפוס את הכי הרבה גלים: הפסקה צפופה

/
/
/
410 Views

יש לך את הגלשן שלך, עשית את הגלשן שלך בשעווה, חבשת את הרצועה שלך ואתה מוכן לחתור החוצה. הבעיה היחידה? זה יום אפי והפסקת החוף מלאה באנשים… לא תרחיש הטוב ביותר לגולשים.

אני מסידני, אוסטרליה, ולמרות שאני לא גולש מקצוען, אני בהחלט מעל רמת מיומנות וכושר מעל הממוצע (אני/הייתי טניסאי מקצוען).

לפני שאני נכנס לטיפים להשגת הכי הרבה גלים, יש לשים לב לכמה שיקולים ביחס לכללי גלישה:

1. גדלתי בסידני. זוהי עיר ידועה ברחבי העולם בזכות הגלישה שלה. הרבה הפסקות עמוסות כל השנה ומלאות בתיירים/מתחילים. חופשת החוף המפורסמת ביותר היא בונדי ביץ'… אם סוג החוף הזה הוא המקומי שלך, אז המדריך הזה הוא בשבילך – תחשוב על המוני הנטינגטון, מאליבו, סנאפר, צינור… רק לבונדי אין גלים כמעט באותה איכות כמו החוף. מקומות שהוזכרו לעיל, אך לפעמים קהל גדול יותר.

2. דאגה עיקרית של גולשים היא אם יש אפשרויות אחרות לגלים בקרבת מקום. אם תגיעו לחוף/אזור שלכם ויש אנשים על כל גל — שימו לב למספר קבוצות הגלים וכמה לא נסעו, זה יגיד לכם אם יש מקום עבורכם/לצוות שלכם — אל תשוט החוצה . לך לנקודה מקומית אחרת בהמשך הדרך וגלוש בהפסקה שם.

אם אתה כמו אני הצעיר יותר, והלכת לים עם ההורים שלך, מנתח את השינויים והציפיות של הגאות/רוח/גאות, אולי היית נוטה ללחוץ כדי ללכת לאפשרות הגלישה ה"טובה יותר". עם זאת, אמא רוצה את הקפה שלה, אז אנחנו הולכים למקום הצפוף הרגיל וזהו. בסדר גמור. חתור החוצה אל ההמון, אבל תכבד את הזולת ואל תלך על כל גל.

תהיו סקרנים, אם אתם עדיין יכולים לגלוש בגלים טובים בחוף פחות עמוס, עשו זאת וחסכו את הטרחה של מי שנמצאים במים שייאלצו להתמודד עם אדם אחר בדרכם.

אוקיי, עם כתב הוויתור ההכרחי הזה של אדיבות, בואו ניכנס לזה:

איך להשיג הכי הרבה גלים כשצפוף:

שלב 1: תצפית

ישנם מספר גורמים שעליך לשקול תחילה לפני שתבין כיצד לתפוס גלים בצורה הטובה ביותר. כמו תמיד, כדאי לצפות באוקיינוס ​​במשך 15-20 דקות לפני הכניסה כדי לדעת היכן הקרעים, היכן נמצאות פסגות הגלים (לנקודת המראה טובה) ואיפה הגלים הטובים ביותר נתפסים… בדרך כלל על פי רוב גולשים מנוסים שאינם בהכרח בעלי כושר מצוין, למרות שבדרך כלל זה כך, אבל מבינים את המכניקה של האוקיינוס.

*הערה: אל תצאו אם אתם חושבים שהתנאים מאתגרים מדי ליכולת שלכם. שימו לב לסלעים, קרעים, זרמים, גובה גלים או קבוצות אודם.*

שלב 2: הבנה

אתה רוצה לדמיין את עצמך עושה את מה שהגולשים הטובים ביותר עושים ביום נתון. זה אומר שיש לך נקודות התייחסות מהאוקיינוס ​​כדי שתדע אם אתה רחוק מדי או לא ממיקומך על השונית/הגדה. בדרך כלל זהו בית/עץ/שלט לא משנה מה… רק משהו שאתה יכול להשתמש בו כדי ליישר קו במקום שבו אתה יושב כדי להבטיח שתהיה במקום הטוב ביותר לתפוס גלים.

זה עשוי להיראות מובן מאליו לגולש מתקדם, אולם גולשים רבים פשוט חותרים החוצה ויושבים ליד מי. זה עשוי לעבוד מדי פעם כדי לקבל גל טוב אם הבנקים מבולגנים (לא מסתדרים באותה נקודה באופן עקבי) אבל לא בימים הטובים באמת – ואני יודע שאלו אתה גולש עבורם.

שלב 3: כושר?

זה המקום שבו אתה צריך לעשות שיפוט ריאלי לגבי היכולת הפיזית שלך, הניסיון, הגלישה שלך, הסיכונים או הקושי בהמראה, והיכולת של אחרים בהרכב.

שאלו את עצמכם, "כמה רחוק יכולתי לשבת ועדיין יש לי מספיק מהירות כדי עדיין לתפוס את הגלים שאני רוצה?" התשובה תשתנה על סמך גורמים כמו היכולת הפיזית שלך, סוג הלוח וכו' כפי שציינתי, אבל בעצם אתה רוצה לשבת "עמוק יותר" או "רחוק יותר" מאחרים כדי לקבל עדיפות ברכיבה על הגל (אני אבדוק את המושג הזה לרגע).

להיות על הגל מוקדם יותר פירושו לקום מוקדם יותר על הרגליים, ולקום מוקדם יותר פירושו לשלוט במיקום טוב יותר/מהיר יותר על הגל.

דוגמה נפוצה היא longboarder לעומת shortboarder. הלונגבורד באורך 9 רגל חותר קל יותר, ובכך מייצר יותר מהירות בפחות מאמץ ותופס גלים "מוקדם יותר" או מוקדם יותר מאשר בורד קצר יותר עם פחות נפח וציפה. לכן, הגולש בחוץ יושב יותר ומאפשר לו לבחור את הגלים שלו טוב יותר.

רעיון ביום ממש טוב יכול להיות לרכוב על בורד עבה/ארוך יותר בהתאם לתנאים, מכיוון שסביר להניח שיהיו הרבה גולשים טובים שינצלו את הגלים הגדולים… ראיית הנולד הזו לגלשן גדול יותר מאפשרת לך (אולי החלש יותר) או גולש פחות מנוסה) עדיין ליהנות ולתפוס כמה גלים וזה מה שהספורט הזה עוסק בו.

שלב 4: עדיפות – כלל הזהב הבלתי כתוב של הגלישה

כפי שנגעתי קודם לכן, הרעיון הוא לקבל "עדיפות" או "להיות במיקום הטוב ביותר" כדי לתפוס את הגל כך שהוא יהפוך ל"שלך".

בתוכך וביכולת של הלוח שלך, אתה צריך לשבת רחוק יותר משאר הגולשים ו/או "עמוק" או "קרוב יותר" לנקודת ההפסקה. זה רק אומר שאם אתה גולש על גל שנשבר ימינה (מהכיוון שאתה חותר) אתה רוצה להיות בצד הגולשים האחרים שמאלה שגם הם מחפשים לתפוס את הגל הזה.

עבור הפסקת חוף או גלי A-frame שנשברים בצורת "A" (לשני הכיוונים, שמאל וימין) בדרך כלל יהיו שני אנשים שילכו על הגל עם העדיפות הטובה ביותר… ההבדל היחיד הוא הבחור מימין (עם עדיפות לכל הגולשים מימין לו) הולך נכון, ולהיפך.

קבל עדיפות על ידי חתירה מוקדמת ועמוק יותר מאחרים. אנשים רבים כשהם רואים מישהו חוותר מוקדם במטרה בדרך כלל ייסוגו אם הם ברמה בינונית או נמוכה יותר במיומנות.

שלב 5: התחייבות – לכו על זה!

לבסוף, בהפסקה צפופה, כולם הולכים לחתור. זו רק עובדה סטנדרטית. הטיפ שלי יהיה לחכות שלפחות לגל השני או השלישי בסט יהיה קו ברור יותר לחתור אליו כאשר חצי מההרכב מחטיא את הגל הראשון.

אתה יכול גם פשוט לתת לאחרים להילחם על הגלים הממוצעים ולהרוויח קצת רצון טוב לגבי "לתת" לאחרים קצת גלים. בדרך זו, כשאתה מסתובב וחותר לגל הטוב באמת שאתה רוצה, יהיו לך אנשים שיתנו לך לגלוש בחופשיות רבה יותר מאשר אחרת.

להרעיש. עובדה שהאלפא של כל קבוצה גדולה ורועשת יותר מהאחרים בממלכת החיות אז השתמשו בפסיכולוגיה הזו לטובתכם. אנשים יידעו שאתה מתכוון לעסקים מכיוון שאתה טענת את הגל. למרות שהטכניקה הזו תקפה באמת רק בקרב גולשים מנוסים יותר בגלל הצורך המוגבר כעת לעשות את הגלים שאתה קורא להם, או שתאבד את האמינות בקרב ההרכב ותגרום לגלים לא לרכב… מה שאף אחד שם בחוץ לא רוצה.

*הערה: התקשר לגל רק אם אתה בעמדה הטובה ביותר, ובעדיפות. במקומות מקומיים כמו אוהו, הוואי, אתה עלול לקבל אגרוף אם תעשה זאת בצורה לא נכונה. אני גם אמליץ על הרעיון הזה רק בסשן של איכות אפית… לעתים קרובות אתה נחשב לדוש אם אתה מתאמץ מדי ביום רע של גלישה. פשוט שייט, תקבל את הגלים שלך גם אם אין לך הרבה זמן.*

זהו זה! בצע את העצות האלה ואתה בטוח לקבל יותר גלים וליהנות יותר. ברור שקשה יותר להשיג מקומות מסוימים בגלל היכולת הדרושה לגלוש בהם, גודל אזור ההמראה, איכות גלים ופופולריות וכו', אולם יישמו את הרעיונות הללו לחופשה הצפופה המקומית שלכם ובטוח תקבלו יותר כבוד וגלים ב- אותו זמן. נצח נצח.

יש הרבה סרטוני גלישה בכושר ביוטיוב, פשוט חפשו "כושר גלישה" ואתם צריכים להיות בסדר אם אתם רוצים לשפר את כוח הגלישה, הסיבולת, שיווי המשקל והיכולת הכללית.

לחיים.Source by Elio G Latella

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.blogthenticity.com All Rights Reserved