נסיעות סולו לנשים באמריקה הלטינית – עצות בטיחות לנשים

/
/
/
369 Views

שאלה נפוצה שנראית בפורומים רבים של טיולים היא "כמה בטוח לנסוע ל-X (אחת במדינות אמריקה הלטינית) כמטיילת סולו?" זה מובן לחלוטין מדוע נסיעה לבד לאמריקה הלטינית יכולה להיראות פוטנציאלית מאיימת, במיוחד אם את אישה. עם זאת, נשים שכבר היו באזור זה של העולם יודעות שאין צורך לפרסם שאלות מסוג זה. כל המדינות במרכז ודרום אמריקה הן בדרך כלל בטוחות לביקור כמטיילת סולו. עם זאת, ישנם אזורים מסוימים המהווים סיכון ויש להימנע מהם.

ברבות מהערים הגדולות באמריקה הלטינית יש אזורים שאינם נחשקים במיוחד וכדאי להיצמד לחלקים התיירותיים העיקריים או המודרניים של הערים הללו אם תבקרו בהן. זה כולל את כל הערים הגדולות במרכז אמריקה (כלומר בליז סיטי, גואטמלה סיטי, מנגואה, מקסיקו סיטי, פנמה סיטי, סן חוזה, סן סלבדור וטגוסיגלפה). ישנם גם חלקים מסוימים בערים בדרום אמריקה שכדאי להימנע מהם כמו ריו דה ז'ניירו, סלבדור וסאו פאולו בברזיל, וקרקאס בוונצואלה. כמו בערים הגדולות במרכז אמריקה, היצמדו לאזורים המתויירים והכל יהיה בסדר. כדאי גם להיזהר בעת ביקור באזורים מסוימים של מדינות מסוימות כמו בקולומביה ובונצואלה. לדוגמה, זה לא רעיון טוב להסתובב באזורי הגבול של קולומביה או לנסוע ליעדים לא ברורים, מחוץ למסלולים. למרות שקולומביה וונצואלה זוכות לעיתונות גרועה, שתיהן בטוחות יחסית לביקור אם תיצמדו ליעדי התיירות המובילים המוזכרים במדריכי טיולים נחשבים. אם מוזכר מקום כלשהו בספר הדרכה מכובד, כמעט בוודאות בטוח לבקר בו.

זה מוביל לנקודה חשובה בדיון. קל מאוד להיות פרנואיד על ביקור במדינות וערים מסוימות, אבל זה לגמרי לא מוצדק. זכור, עדיף להימנע מחלקים מסוימים של מדינות וערים אלה, בדיוק כפי שעדיף להימנע מחלקים מסוימים של ערים באירופה או בצפון אמריקה. למעשה, לטייל ברוב אמריקה הלטינית זה הרבה יותר בטוח, ונעים, מאשר לטייל באזורים רבים של אירופה או צפון אמריקה. בנוסף, כפי שסוזן גריפית' מציינת בצדק ב"לטייל לבד כאישה באסיה" "יש מיתולוגיה מזיקה סביב הנוסע הבודד, בין אם זה כטרמפיסט ברחבי בריטניה או נוסעת בדרום מזרח אסיה. אנשים רבים מגזימים באופן מיידי את מסכנים ומתעכבים על פגיעותה של אישה רווקה. לעתים קרובות התגובה מוכת האבדון הזו היא רק תירוץ לביישנות הרוח שלהם". אל תהיו פרנואידים: מדינות אמריקה הלטינית אינן מסוכנות יותר ממדינות רבות אחרות בעולם הזה, ובמציאות יש סיכוי גבוה יותר להיתקל בבעיות בחלק ממדינות אירופה או במדינות צפון אמריקה.

בהתייחסות לשאלה הקלאסית שנראתה בפורומי טיולים (כלומר עד כמה בטוח לנסוע ל-X כמטיילת סולו) ראוי להזכיר את האחריות והיכולות של הפרט. בטיחות קשורה מטבעה לידע וניסיון. בכל פעם שמתכננים טיול לאמריקה הלטינית או לכל מקום אחר בעולם, זה חיוני לחלוטין שתבצע את המחקר שלך. נסה לברר מידע רב ככל שתוכל על המדינה או המדינות שבהן תרצה לבקר. מדריכי טיולים כמו אלה שהפיקו לונלי פלנט ו-Footprint יעזרו לכם להחליט באילו מקומות תרצו לבקר ובאלו שאולי תרצו או כדאי להימנע. האינטרנט הוא גם מקור לא יסולא בפז למידע ויש אתרי אינטרנט רבים המוקדשים לדאגות של מטיילות בודדות. לעתים קרובות אנו שומעים אנשים המתוארים כ"בדרך רחוב;" אם ההגדרה הייתה מיושמת על נסיעות ולא על הסביבה העירונית, ניתן היה לתייג בקלות חלק מהמטיילים כ"מבחינת נסיעות" (כלומר בעלי המודעות, הניסיון והתושייה הממולחים הדרושים להישרדות בסביבה קשה, לעיתים מסוכנת מעבר לים). חווית נסיעה (במיוחד בעולם השלישי) עושה דרך ארוכה בהבטחת בטיחות. הסיבה לכך היא שאנשים עם ניסיון רב בנסיעות מעריכים סיכון בצורה יעילה יותר ומגדלים מצבים בצורה מוצלחת יותר. לפיכך, הוגן לומר שהבטיחות הכוללת תלויה בחלקה בכישורים (גיל, ידע וניסיון) של האדם שמציג את השאלה.

במידה רבה בטיחות היא פשוט מקרה של הגיון ושמירה על ערנות. לדוגמה, התהדרות בפריטים כגון מצלמות יקרות, תכשיטים או טלפונים ניידים עשויים למשוך גנבים אופורטוניסטים. באופן דומה, לשים את תרמיל היום שלך על מתלה המזוודות של אוטובוס ציבורי במקום להחזיק אותו על הברכיים שלך או על הרגליים שלך הוא לבקש צרות. המסר המרכזי כאן הוא אל תיקח סיכונים מיותרים. אולי תחפצו לחתור מאוחר על חוף קופקבנה (ריו דה ז'ניירו), אבל כל ספר הדרכה יגיד לכם לא לבקר באזור זה לאחר רדת החשיכה. אולי תרצו לבקר בברים ובמועדונים בקיטו אבל תשאירו את חפצי הערך שלכם במלון שלכם. אולי תרצו להשתכר בדיסקוטק הקרוב, אבל אל תנסו ללכת חזרה למלון שלכם בשעת לילה מאוחרת. הכל עניין של הגיון בריא באמת.

הנושא העיקרי של נוסעות בודדות הוא האיום של הטרדה מינית מצד גברים מקומיים ואפילו מטיילים גברים. בעוד שמטיילים גברים עשויים להוות בעיה לפעמים, אתה צריך להיות מודע להבדלי התרבות בין גברים באמריקה הלטינית לבין אלה מהמדינה שלך. עמדות המאצ'יסמו נפוצות למדי בקרב גברים אמריקה הלטינית ומומלץ לעקוב אחר הנוהג המקומי ולקחת את הרמזים שלך (כלומר איך נשים מקומיות מתמודדות עם קשר עין ממושך וכו') מאישה מקומית אם אינך רוצה להיות מושא לסקרנות . לבוש והתנהלות מתאימים ימשכו פחות תשומת לב לא רצויה מהגברים המקומיים. עובדה עצובה היא שגברים מקומיים רבים רואים בנשים מערביות מופקרות. הרושם הזה נובע בעיקר מהאופן שבו חלק מהנשים מתלבשות. התנהגות שיכורה וקצת פראית עשויה גם ליצור את סוג העניין שאתה מנסה להימנע ממנו. אתה צריך לאזן את תחושת ההרפתקה שלך עם מודעות להבדלים תרבותיים. חשוב גם להקשיב לאינסטינקטים שלך ולסמוך עליהם. אם את נמצאת במצב שגורם לך להרגיש לא בנוח כאישה, את צריכה ללכת לפי האינסטינקטים שלך ולעזוב.

רוב המדינות באמריקה הלטינית מבוססות היטב על 'שביל הגרינגו', ומכאן שתמיד יהיו הזדמנויות להתחבר למטיילים אחרים. זה יקטין מאוד את כל הטרחה שאתה עלול לקבל. זה לא אמור להרתיע אף אישה מלטייל לבד מכיוון שזו יכולה להיות חוויה מתגמלת ומעצימה. כנראה שאין דבר מספק יותר למטיילת סולו מהידיעה שהיא פילסה את דרכה שלה.

אמנם זה נכון שיש דאגות ספציפיות לנוסעות, אבל הסיכונים שיש בחוץ לא צריכים למנוע ממך לצאת לכביש. ישנן אלפי מטיילות בודדות שחוקרות כעת את אמריקה הלטינית ואתה יכול להיות אחת מהן.Source by Stephen Knight

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.blogthenticity.com All Rights Reserved