שיתוף פעולה בענף המסעדנות

/
/
/
586 Views

שמעת את המונח Coopetition? אם לא, תשמעו את זה בקרוב. זה מעורר סערה רבה בחוגי השיווק.

אז למקרה שאינכם מכירים את המונח, בואו נתחיל בהגדרת שיתוף פעולה. אם נבדוק את ויקיפדיה, נמצא את ההגדרה הבאה:

"שיתוף פעולה או קואופציה הוא ניאולוגיזם שנטבע כדי לתאר תחרות שיתופית. קואופציה מתרחשת כאשר חברות עובדות יחד עבור חלקים בעסק שלהן שבהם הן לא מאמינות שיש להן יתרון תחרותי, ושם הן מאמינות שהן יכולות לחלוק עלויות משותפות. למשל. , שיתוף הפעולה בין פיג'ו וטויוטה על רכיבים משותפים לרכב עירוני חדש לאירופה בשנת 2005. במקרה זה, חברות יחסכו כסף בעלויות משותפות, תוך שמירה על תחרות עזה בתחומים אחרים. כדי ששיתוף הפעולה יעבוד, חברות צריכות להגדיר בצורה ברורה מאוד היכן הם עובדים יחד, ואיפה הם מתחרים".

ההצלחה העסקית שלך לטווח ארוך מגיעה לא רק מהתחרות המוצלחת מול מסעדות אחרות, אלא גם מעבודה איתן לטובתך.

Coopetition היא חלקה תחרות וחלקה שיתוף פעולה. כאשר מסעדות עובדות יחד, הן יכולות ליצור שוק גדול ובעל ערך הרבה יותר שהם יכלו אי פעם על ידי עבודה בנפרד. מסעדות יכולות אז להתחרות ביניהן כדי לקבוע מי לוקח את הנתח הגדול ביותר ממספר הלקוחות הפוטנציאלי המוגדל.

דוגמה טובה לשיתוף פעולה בין מסעדות היא כאשר יש חלק בעיר או עיירה שיש בה מספר מסעדות מרוכזות באזור קטן יחסית. אם מסתכלים על האזור הזה מנקודת מבט עסקית מסורתית, פתיחת מוסד לשירותי אוכל שם נראה כמו רעיון רע.

למה שמישהו יפתח מסעדה באזור שכבר מלא במסעדות?

המציאות היא ששפע המקומות לאכול בהם מושך לקוחות שעשויים לבקר באזור בלי שום מסעדה ספציפית, ולקבל את ההחלטה כשהם מגיעים.

כאן מתחילה התחרות.

בדרך כלל, המסעדות עם האווירה הטובה ביותר או התפריט הכי אטרקטיבי או האיכות/מחיר הטובים ביותר, שמתמלאות ברוב האנשים, מביאות בדרך כלל הכי הרבה לקוחות…

ישנן דוגמאות טיפוסיות רבות לשיתוף פעולה כגון:

o מגרשי אוכל: כל המסעדות ממוקמות יחד במקומות כמו מרכזי קניות – שולחנות שיתוף, מגשים, שירותי ניקיון וכו'. מביאים את הלקוחות לאותו מקום (שיתוף פעולה), ואז הם מתחרים על העסק שלהם (תחרות).

o פרסום: לפעמים מסעדות משתפות פעולה כדי להרכיב מגזין אוכל או פרסום דומה שבו כל אחת תורמת (גם בכסף וגם בתוכן) לפרסום.

o אירועי אוכל מיוחדים: לפעמים מספר מסעדות מארגנות אירועי אוכל שבהם כולן תורמות אוכל או מציגות את הפריטים שלהן בדוכני מזון. בגלל ההשתתפות של מסעדות רבות — ושיווק טוב — המוני אנשים משתתפים באירועים אלה (בדרך כלל יש מוזיקה מעורבת ולעתים קרובות גם פעילויות רבות אחרות).

o וכו'

כפי שאתה יכול לראות, אלו הן חלק מהאפשרויות לשיתוף פעולה. עם זאת, יש עוד כמה רעיונות מסקרנים שתוכל לשקול. יש לך כמה לחשוב עליהם:

o קידום צולב עם מסעדות שמציעות אוכל שונה משלך. לעתים קרובות התפריט שלך אינו מתחרה ישירות במסעדות אחרות. אם לאדם יש מצב רוח לאוכל איטלקי, למשל, היא לא תלך למסעדה הודית לסעוד או להיפך.

אולי תוכלו לשלב כוחות עם מסעדות בסביבתכם שיש להם סגנונות מטבח אחרים, ויחד ליצור פנקס קופונים שתוכלו לחלק ללקוחות הקבועים של המסעדות המשתתפות. או אולי תוכל ליצור כרטיס הנחה שהלקוחות שלך יוכלו להשתמש בו בכל אחת מהמסעדות באזור שלך. זה ימשוך יותר לקוחות לשכונה שלך.

o קידום צולב עם מסעדות שמציעות את אותו סוג של אוכל משלך, אך אינן ממוקמות ליד המקום שלך.

שוב, בדרך כלל אנשים מעדיפים ללכת למסעדות שנמצאות ליד הבית או מקום העבודה שלהם. אם יש מסעדה צרפתית בקרבת מקום והם במצב רוח למטבח צרפתי, הם בדרך כלל לא יסעו רחוק למסעדה צרפתית אחרת… אלא אם כן המסעדה הצרפתית האחרת כל כך עדיפה שהיא שווה את הנסיעה – וזה המקום שבו התחרות מתחילה.

אז מה אתה יכול לקדם צולב? ובכן, אם יש לך מסעדה אתנית, תוכל ליצור ניוזלטר לחלוק הדפסה ואולי עלויות הפצה עם מסעדות דומות ולהפיץ אותו ללקוחות של כל המסעדות המעורבות. על הניוזלטר לכלול מאמרים על המאכלים, התרבות, הגיאוגרפיה וכו' של ארץ הולדתה של המסעדה.

אבל מה אם המסעדה שלך היא מקום כל-אמריקאי? תן מידע ייחודי על האזורים שלך. אתה עדיין יכול לקבל טריוויה על המדינות הספציפיות, כמה מתכונים מקומיים וכו'.

o חברו כוחות כדי לנהל משא ומתן על עסקאות טובות יותר עבור מצעים, מוצרי מזון ומשקאות, תפריטים להדפסת תפריטים וכו'. תאר לעצמך שאתה מדבר עם הבעלים של מסעדות סמוכות, ואתה עושה עסקה להשתמש באותם מפיצים לדברים נפוצים כמו מצעים, נרות, תחזוקה ואספקה ​​למדיח כלים, פינוי אשפה ו/או שומן, מסנני פליטה, תפריטים מודפסים וכו'. לאחר מכן תוכל לבקש הנחה בכמות מהמפיצים הללו וכולם ירוויחו.

אלו הן רק כמה דוגמאות מהירות לשיתוף פעולה. איחוד כוחות עם המתחרים שלך יכול להיות הצעה של win-win. פשוט היה חכם לגבי זה וחשוב על תחומים שבהם שניכם יכולים להועיל.

האם אתה יכול לחשוב על תחומים נוספים לשיתוף פעולה? אשמח לדעת. אנא בקר באתר האינטרנט שלי והודיע ​​לי.

שיתוף פעולה שמח!Source by Jose Riesco

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.blogthenticity.com All Rights Reserved